תכנית התזונה של Wild vegan: שיטת ה"שיח הפנימי"

תכנית התזונה של wild vegan – שיטת ה"שיח הפנימי"

תמונה עצמית 1

אין דבר יותר דרשני ומיותר מלחיות על התווית האחורית של מוצרי הצריכה. בין אם לספירות קלוריות ובין אם להבין בכנות מהם רכיבי המוצר.

בעולם בו המחקרים ממומנים על ידי בעלי עניין וכל מוצר יכול להימכר ע"י 20 שניות של שטיפת מוח בפריים טיים גם אם חסרונותיו חד משמעית עולים על יתרונותיו, אין לנו על מי לסמוך אלא על ההיגיון הבריא של עצמינו ועל מה שהגוף שלנו אומר לנו.

הבעיה נעוצה בעובדה שרובינו התרחקנו כל כך מהד קולו של הגוף עד כי נהיינו חרשים אליו וקשובים יותר לאנשי המכירות שלא חוסכים באמצעים מתוחכמים ובתוכן מעוות כדי למכור לנו מזון שתכולתו אינה ראויה למאכל אדם יותר מכך תביא עליו תחלואות רק כדי שנוכל ללכת לרופא שימכור לנו כדורים הנועדו לטפל בסימפטום שאנו הפלנו על עצמינו בהיותינו  חרשים לפניני החכמה שהגוף אומר לנו כל רגע ורגע במהלך חיינו.

שיטת ה"שיח הפנימי" של "טבעוני פראי" כשמה כן היא נועדה להחזיר את השיח בין הנפש (הרשות השופטת) לבין הגוף (הרשות המבצעת)  וע"י כך ליצור מצב בו אני יודע בדיוק מה לאכול, כמה לאכול ומתי ללא עזרים חיצוניים אלא פשוט באמצעות הקשבה לתשדורת הגופנית למשל: זיהוי תחושת הרעב והשובע האמתיים, תגובה לאי נעימות גופנית וטיפול בה באותו פרק הזמן הקריטי טרם ייפול עלינו הדוקטור עם גלולות כאלה ואחרות, זיהוי סימפטומים והכרה בהם והבנה שמאחורי הסימפטום (למשל כאבי ראש,עייפות,חולשה וכד') ניצבת תקלה פנימית כלשהי הזקוקה לתיקון מיידי.

השיטה משרתת את קיום היחסים הפנימיים במספר דרכים:

1.אבחנה בין איכות לבין שטות: כול מטופל ילמד לאבחן ולהבדיל בין מזון איכותי, עשיר בניוטריאנטים מזינים, המועדף עלינו לבין מזון שעטוף באריזה נוצצת אך מכיל רכיבים מזיקים.

2.חזרה לתחושות אמתיות: כול מטופל ילמד בכתב ועל עצמו איך מרגיש רעב אמתי ומהו רעב מזויף הנובע מגירוי חיצוני של חושינו. כמו כן איך מרגישה תחושת השובע שלנו ואיך נדע מהו השובע האמתי והיכן אנו חורגים מגבולותיו ומדוע.

3.הבחנה בטוב האמתי: אנו נלמד מהי תחושת הקלילות והמרץ עליה כולם מדברים ומאין היא מגיעה.

4.טבע האדם: נלמד על טבע החיה המכונה "אדם" ונסיק מכך את הזמנים העדיפים לנו לצרוך מזונות מסוימים והזמנים בהם עדיף לא לצרוך ולתת לגוף להתעסק בבנייה ושיקום ,התאוששות וריפוי.

5.צירופי מזון יעילים: נלמד מהם צירופי המזון הרצויים על מנת לשמור על בריאות תקינה ואיכות חיים.

6.איכות חיים: נלמד כיצד היא נראית? האם אנו באמת חייבים קפה בשביל להתעורר? האם להיות תשוש אחרי ארוחת צהריים זה מצב טבעי? האם זה טבעי לחיות בכאבים וחששות?

7.נלמד את שפת הכאב: אנו נכיר בעובדה שהכאב הוא חברינו הטוב ביותר המתפקד כנורת אזהרה. כשהגוף משדר לנו כאב מה זה אומר? כמו כן נלמד להגיב לגוף בשפה שהוא מכיר באמצעות יצירת תנאים מתאימים להחלמה מהבעיה שבאה עלינו.

8.זמנים שהוכתבו לנו ע"י אמא אדמה: אנו נלמד מתי יש לנוח ומתי להיות פעילים.

9.פעילות גופנית: מהי סוג הפעילות העדיפה עלינו בהתאם למצבינו הגופני והנפשי.

10.השפעת מזונות על תהליכים שונים בגוף: אנו נלמד ונכיר בהשפעת המזונות השונים על מערכות הגוף השונות וע"י כך נוכל לווסת אותם לטובותינו.

כול אלו יעזרו לנו ליצור בסיס פיזי להקמת קו תקשורת זה:

אנו נביא את תהליך חילוף החומרים למצבו הטבעי ונייצר מצב "היגייני", מאוזן בגוף כדי לשמוע באופן צלול וברור מתמיד את קולו. כדי שכל מסר יעבור במלואו אל המודע, ללא הכחשה או התעלמות עד כי המסר היחיד אותו נשמע הוא: "הכול בסדר, המשך כך, יישר כוח."

למה התכנית עובדת?

1. פשוטה ליישום: "נתפרת" במיוחד עבור צרכיך הייחודים על פי הקריטריונים השונים המוצבים לפנינו ביניהם: שעות עבודה,מנוחה ,זמינות המזון וכד'.

2.הכרה שזמן הוא מצרך יקר: אינה מצריכה חשיבה מתמטית הכרוכה בחישובי קלוריות או בזבוז זמן בשקילת המזון או מילוי דפי מעקב.

3.החיים לא אמורים לסוב על מה לאכול ומה לא: על כן כל מטופל, בתהליך היישום והתרגול של תכנת התזונה לומד ומיישם ידע שיאפשר לו בעתיד הקרוב תהליך קבלת החלטות מהיר ואינסטינקטיבי באשר למה לאכול בכול סיטואציה אפשרית וע"י כך למזער נזקים או ליצור תועלת גם אם המשרד נמצא בראש ההר ולידו רק דוכן פלאפל ופיצוציה.

"אל תיתן לי דג,למד אותי לדוג"

זוהי המטרה אשר הצבתי לעצמי. אותה מטרה שתשחרר אתכם מתלות כלשהי בתזונאים, רופאים, מאמנים ובעלי מקצוע שאנו פוגשים רק כשמשהו אינו כשורה.

תנו הזדמנות ל"שיח הפנימי" ותגלו שאין על מי לסמוך פרט על המכונה הקסומה, חסרת הגבולות בה הוטל עלינו לבלות את זמנינו על פני האדמה. ואם יש זמן, עדיף שיהיה טוב.

שלכם

טל זיידמן.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s