הסיפור של טל

מאסטמה כרונית ודלקות במערכת העיכול לחיים נקיים מחולי וכאב

המסע שלי להגיינה טבעית החל בעודי ילד (לא טבעוני) שסבל מקוצר נשימה. ילד שפעיל גופנית אינטנסיבית בשגרה ויחד עם זאת משתמש במשאף ומקבל לעיתים אינהלציות. למדתי לחיות עם האסטמה בשלום יחסי ולהסתיר אותה בצורה טובה מאוד,בגלל הפעילות הגופנית לדעתי, עד גיל 24 בערך. אז החלו להופיע כל מיני תופעות שאינן מאפיינות אדם מודע גוף שכמותי, למשל: בחילות ממושכות העולות לפתע, לעיתים מסתיימות בהקאה, כאבי ראש, כאבים חזקים ומשתקים באזור החזה והבטן, התפרצות אלרגיות בתדירות שבועית, כמו כן האסתמה התעצמה בתדירותה ועצמתה. מצאתי את עצמי מבטל עבודות וחי בפחד שמה יצוץ כאב בזמן הפעילות. יום אחד כאב בטן בלתי נסבל הביא אותי לרופאה ששלחה אותי לבדיקות ולבסוף קבעה כי יש דלקת בקיבה ובמעיים.

לא קיבלתי הסברים מיוחדים על התופעה. כן קיבלתי הסברים מפורטים על איך ומתי לצרוך 3 סוגים של כדורים ליום עד הודעה חדשה וייתכן כל החיים ועצה חמה להפסיק כל פעילות גופנית כרגע ולמצוא דרך להרגיע את נפשי.

מאותה פגישה יצאתי מרוקן נפשית. זו הפגישה שלקחה לי את כל עולמי ומעתה הרגשתי כמו במירוץ להחזיר לעצמי את חיי. היא זו שהביאה את השינוי הדרמתי. משם התחלתי באמת לחשוב ולחקור איך מביא אדם את עצמו למצב ביש שכזה בזמן שביחס לנורמה חייתי חיים הרבה יותר בריאים במובן המערבי של המילה. לקחתי אחריות והתחלתי לנבור בספרים. די מהר הגעתי להבנה שתזונת הספורט ה"בריאה" עליה גדלתי ולמדתי כתת נושא בקורסים השונים בלימודים כנראה הביאה אותי למקום הזה. לא ידעתי עדיין מהו הפתרון אבל החלטתי שאני הולך על שינוי תזונתי כלשהו. כעבור מספר חודשים ארורים (ומבורכים) של קריאת עשרות ספרים הגעתי לספר של יצחק בן אורי: "תזונת האדם ובריאותו". קראתי בשקיקה את התוכן ומיד רכשתי את ספר ההמשך: "הבריאות שלך" שם מוצע תפריט המתאים לאדם במצבי. לאחר שקראתי והבנתי מיד התחלתי במלאכה הפשוטה של לרוקן את המטבח לפח האשפה ולהחליף את כל הרכיבים שבו לטבעונים בלבד.

למעשה, המעבר החד לטבעונות RAW לקח לי 3 שעות בדיוק וכל השאר הסטוריה.

היסטוריה

שבועיים לאחר היותי בתפריט אדוק ועד היום הפסקתי לחוות כאב ובחילות לחלוטין. באותו זמן בחרתי מרצוני להפסיק עם הכדורים. קוצר הנשימה נעלם וגם הוא לא הופיע יותר עד היום. מאז לא חוויתי שום סימפטום או בעיה אבל זה לא ה"קסם" היחידי…

חודש לאחר קיום תפריט חזרתי להתאמן. ובגדול !, הקלילות והכוח שהתפרץ מתוכי פתאום הביאו אותי לגבהים שלעולם לא הייתי בהם, גם לא שהייתי אצן בן 17, 18. למעשה פרצתי את הגבולות המוכרים לי וכך אני ממשיך גם היום, בן 37, בין שלל התחביבים שלי ריצה, לחימה משולבת, גלישת גלים וסקייט, רכיבת שטח על אפנים ואימוני כוח בשלל גוונים, יוגה ויש מקום לעוד.

אסימונים

חודשים לאחר מכן נודדת שנתי. בעקבות החוויה העצומה, ובעיקר לנוכח הסקפטיות והטיפול מהממסד הרפואי המסורתי, תובנות חדשות ועצומות הכו בי ימים ולילות. בימי הכאובים יצא לי להכיר אנשים שלוקחים את אותם כדורים ומשאפים שקיבלתי שנים רבות, ועדיין אותם בעיות מחמירות עד כדי התערבות כירורגית וירידה משמעותית באיכות החיים. גיליתי שרוב האנשים מסביבי, ואפילו הבריאים ביניהם חווים חוסר נוחות כלשהי בחיים ומשתמשים בתרופות בתדירות מסויימת.

נפל לי האסימון, ומאותו רגע עולם התוכן המערבי שסבב אותי פתאום נראה תלוש ולא יאומן. לא יכולתי להביט בטלוויזיה יותר, לא האמנתי מה משווקים לי ומחדירים לי במדיה. הבנתי את הגלגל וחוויתי תקופה של עצבות וכעס עד שנזכרתי שרגשות אלו אינן עולים בקנה אחד עם עשייה טובה. אז החלטתי להוציא את המידע שצברתי אל העולם ובאמת לעסוק בעזרה לאנשים במצוקה דומה.

נטשתי עיסוקי והלכתי ללמוד בהקדם האפשרי את דרכו של יצחק בן אורי שלצערי כבר לא היה בן החיים. את ההכשרה המעולה העבירה ענת ארגמן המדהימה. מאז אני לא מפסיק ללמוד ולהעשיר את עצמי ברזי ה"היגיינה הטבעית" ובתזונה הטבעונית כדרך להעצמה, ריפוי והשגת מטרות גופניות ונפשיות.

אני אדם שאוהב לחוות ומברך על החיים, אך עדיין אחד, כמו רבים אחרים, שבילה את רוב חייו תוך התמודדות עם בעיות "כרוניות" וחרדות בעוד שהפתרון היה מונח על השולחן כל הזמן, פשוט וישים. מסתבר שהרפואה המודרנית, במקרה זה, היוותה חלק מהבעיה ולא חלק מהפתרון אל החיים שמגיעים לי באמת.

אני טבעוני מוחלט קרוב ל 13 שנים ומטפל כעשור.

מאחורי מטופלים ומתאמנים רבים שהצליחו להחלים מבעיות כרוניות באמצעות השיטה, ורבים אחרים החווים את העצמה והשפע שמביא איתו השינוי המבורך לאורך שנים רבות.

ברוכים הנמצאים, טל זיידמן

פגישות ייעוץ

להשארת פרטים ולקבלת פרטים נוספים

מעוניין/ת בפגישת היכרות?

מיקום פעילות

תל אביב

Phone

054-6668007

Email

Wildvgan@gmail.com